September 7, 2006

Kuidas 13 “hiinakat” omale vormiriided said

Filed under: Ettevalmistus — Matu @ 3:27 pm

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/kontus.cresinda.com/www/reisiblog/wp-includes/functions-formatting.php on line 76

Arvan, et ühiste särkide idee käis peaaegu kõigil peast läbi mingil ajahetkel, ometigi tuli esimest korda juttu nendest (minu mäletamist mööda vähemalt) aasta 2006 30. nädalal Somelari ja Jyrgeniga, kes nagu juba kombeks saanud on, heade ideedega koheselt nõus olid. Päev hiljem (vist oli reede) hakkas Marek mulle juba peale käima, et “kirjuta mail ja kirjuta mail, saab teada, kas rahvas pooldab või mitte…”

Kuna tegu oli reedega ja vaim juba vaikselt nädalavehtuse peale liikunud, ei kiskunud kohe miski mind arvuti taha kirjakest kribama, seega ootasin rõõmsalt esmaspäevi. Aega ju oli veel… :)

Aeg läks edasi ja nädalavehtus möödus, taaskord jõudis kätte esmaspäev (mõnele sinine, mõnele roosa :) ning energiline nagu ma esmaspäeviti ikka olen, võtsin teema uuesti käsile ning kribasin ilusa e-postikese valmis ning spämmisin kõigi reisijate postkasti. Vastukaja nagu ikka “suurepärastele” ideedele oli lausa METSIK ning tundide möödudes seisime juba Kontuse, Siksi ja mittereisiva Yitziga Le Coq’i kauplus-ladu ukse taga… ja seda kõige otsemas mõttes, kuna uks oli lukus ning pärast paari-kordset kellukese tilistamist polnud ka keegi seda avama tõtanud. Siiski ei kadunud lootus ning viimaks uks siiski avati ning olime õnnelikult kaupluse-inimeste lõunapausi nö tuksi keeranud, teadagi mitte tahtlikult otse loomulikult :)

Rõõmsalt siseruumides kuuma päikese käest asusime kaupa sorteerima teadmata, mida täpselt otsida. Valikuid tekkis mitmeid, õnneks oli otsustamine võrdlemisi kerge, sest iga variandi kohta oli sarnane jutt:

“On ainult suurusi XL ja XXL”

“Neid särke meil ei ole 13!”

“Kahjuks on neid ainult lastesärke”.

Hetkeks kadus ka lootus meelepäraseid särke leida: kui oli ilus särk, puudusid vajalikud suurused jne. Kuid nagu ikka - Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Sõelale jäid ilusad valged särgid musta triibuga, küsitavaks jäid hetkeks suurused, sest otseselt naiste särke pakkuda ei olnud ning meeste särkide suurused olid sarnased eelnevatega, milleks XL. Pärast lühikest inventuuri pakuti naistele sobivateks suurusteks laste suuremaid särke ning meestele XL suuruse kõrvale ka ühte M ning kahte L suurust, mis paistis sobilik olema. Paraku M suurust siiski ei olnud ja ega L suurust ka kahte ei leidunud, asemele saime S’i ja vaid ühe L’i.

Vahepealse “inventuuri” ajal kasutas Kontus korduvalt mobiilseid side-võimalusi ja uuris rahva käest kinnitust suuruste ja särgi-ideede kohta üldiselt, samuti sai ka särke selga proovitud ning näitamiseks fototõestusi tehtud. Siinkohal tänud modellidele Signe ja Olavi (nimed muutmata, toim.:), samuti ka sexyka naiste särgi demonstreerimise eest Somelarile J.

Kaup pandi meie jaoks kiiresi kokku, paraku lubatud L suurus esines vaid Le Coq’i Vanalinna kaupluse riiulil, ent pärast lühikest telefonikõnet tõsteti see lahkelt leti alla meie jaoks, kust see ka minu kätte veel samal päeval koha leidis.

Särgid olemas ning soovitus ka trükitöö tegemiseks kohas Kuup3, puudus vaid idee, mida särgile trükkida. Selge oli see, et võiks olla midagi hiinakeelset hieroglüüfides, kuid see oli ka kõik. Ometigi piisav, et kaasreisijate Aare (aka Skandaal) ja Jyrgeni sõrmed liigutama panna ja huvitavaid asju internetist otsima suunata. Kaua ei läinud, kui esimesed tulemused postkasti saabusid, mille seas ka Jyrgeni leitud kiri Estonia hiinakeelsena. Sellest ka siis kujunduse tegemine algas, mis ausalt öeldse tuli kergemalt kui ma alguses lootsin.

Igatahes valmis võrdlemisi kiiresti kujunduse esialgne versioon, millele siis Kontusega konsulteerides veel ka reisi aasta “2006″ juurde lisatud sai. Alguses kokkusobivas stiilis rooma numbrites, hiljem hiinakates. Võib vast julgelt väita, et õigete hiina numbrite otsimine ja soov neid siiski õigesti kirja saada nii nagu hiinlased ise neid kirjutaksid, oli kogu kujundamise juures kõige keerulisem.

Esialgse kujundamisega ühelpoole saanud, oli viimane aeg hinnapäringuid võtta ning särgid trükki saata. Kuna eelnevad positiivsed kogemused olid olemas, samas ka uus kontakt, saatsin hinnapäringud kahte kohta - trükikojad ReklEnno ja Kuup3.

Kohest vastust ei saatnud kumbki koht, kuid juba järgmine päev üllatas soodsa pakkumisega Kuup3, kes pakkus hinnaks A4 formaadile 35 EEK/särk. Ausalt öeldes hind üllatas ning formaat A4 ahvatles kujundust täiustama. Ideeks oli paigutada lisaks Estonia 2006′le ka kõigi meie reisigrupi liikmete nimed sinna juurde. Esialgu see ei olnudki nii lihtne, sest 13 nime formaadile A4 loetavalt ja trükisobivalt paigutada sobis vaid ringikujuliselt eelneva kujunduse ümber ning siinkohal piiri seadis A4 formaadi laius.

Variante tekkis 2: esimene natuke suuremalt ja nimed Margus & Signe ringist seespoolMargus ja Signe keskel ning teine natuke väiksemalt ent kõigi nimed mahtusid ringikujuliselt.lõppvariant Siinkohal maniksin, et kui keegi veel ei ole välja jaganud, miks meeste nimed ees pool on meie koosreisivate paaride puhul (v.a Raini puhul), siis nimede järjestuse aluseks on tähestikupõhine järjekord :)

Igatahes vastukaja kujundusele oli mitmeid, kellele meeldis aastaarv rooma numbrites ja variant 1, kellele hiina numbrites ja variant 2. Hoolimata erinevatest eelistustest ja “vaikivatest” kommentaaridest, et esimene variant meenutab Marguse ja Signe pulma (nalja kui palju :) , sai siiski valitud kõigi nimed ühtse ringina ning hiina numbrid. Seejuures aga oli kujundus muutunud kahevärviliseks, mis natuke kergitas trüki hinda ühe särgi kohta 50 kroonini. Samas hind jäi endiselt soodsaks, sest hinnapäringu avastanud ReklEnno pakkus hinnaks 120 EEK.

Aega oli reisi alguseni jäänud 3 päeva, kui särgid õnnelikult Männiku teele trükikotta jõudsid. Oma kontaktnumbrit jättes rõhutasin veel üle, et särgid PEAVAD valmis olema hiljemalt kolmapäeva õhtuks, üliäärmisel juhul neljapäeva hommikuks. Särgid vastu võtnud sekretär kahjuks ei osanud midagi selle peale lubada aga ütles, et kui eelnevalt oli nii kokkulepitud, siis nii ka olema peaks.

Ja nii oligi… kolmapäeva ennelõunat helistas mulle Arti Kuup3??st ja küsis üle, et kas me soovime trükki seljale või ette. Sellepeale olin hetke kohmetu arvates, et särgid ei saagi õigeks ajaks valmis, kuid kui kinnitasin, et trükki sooviksime siiski särgi tagapoolele, oli lihtne ja konkreetne vastus Artil juba olemas ja ütles, et põhimõtteliselt võiks poole tunni pärast särgid kätte saada. Nii kiiresti ma küll sinna ei jõudnud, kuid lõuna ajal olin kohal nagu 5-kopikat ja pärast lühikest arvete õiendamist ja mõne rahatähe käest-kätte rändamist olin juba uksest väljas ja sättisin särgid auto tagaistmele.

Hiinareisi eelpeol Lia juures leidsid enamus särke oma omanikud ruttu üles, julgemad panid ka ilusad valged särgid selga ja nautisid meeldivat seltskonda kerges reisipabinas (eriti meie kallis Skandaal, kelle käed olid kõige värisevamad ning märgistasid oma vormiriietuse võrdlemisi kiirelt ära).

Lugupidamisega,

Autor. Särgid tagantpoolt


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/clients/kontus.cresinda.com/www/reisiblog/wp-includes/functions.php on line 590
« Cash or Card, RMB or EUR?  
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/clients/kontus.cresinda.com/www/reisiblog/wp-includes/functions.php on line 590
Reisi rahaline kulu »

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. | TrackBack URI

Leave a comment

XHTML ( You can use these tags): <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong> .